ЖИТТЯ ТРИВАЄ!
Український джаз 60-х у День Києва: МОВА ft. Дубовик і Черкашин 2350275643

Український джаз 60-х у День Києва: МОВА ft. Дубовик і Черкашин

Продано
Продано
Показать еще Показать меньше

Український джаз 60-х у День Києва: МОВА ft. Євгеній Дубовик і Карло Мускат

Пропонуємо майнути в українські музичні 60-ті разом із гуртом МОВА, який досліджує та виконує українське музичне ретро — пісні золотого фонду української естради 1960–80-х років.

Разом із МОВОЮ в цей вечір гратимуть талановиті музиканти
клавішник Євгеній Дубовик
саксофоніст Карло Мускат
скрипаль Юрій Іванюк
гітаристи Ігор Войцехівський і Тимур П’ятигорець
У 60-х радянська влада нарешті зняла заборону із джазу. Українські колективи кинулися створювати джазові аранжування народних пісень і писати оригінальні композиції в цьому стилі. В репертуарі ансамблів «Ватра», «Арніка», «Веселі скрипки», «Медікус» та інших лідирував джаз і його похідні та супутні течії — свінг, твіст, босанова, танго.
До Дня Києва МОВА вперше виконає джазову програму разом із «київськими» піснями — зізнанням у любові нашій незламній столиці. Ви вже чули у виконанні гурту «Києве мій», «На долині туман», «Казка», «Намалюй мені ніч». Крім уже знайомих вам пісень 60-х, прозвучать твори, які гурт МОВА виконає вперше. Запрошуємо разом відкривати нові музичні горизонти минулого.
«Колорит і образність української музики 1960–80-х років захопили нас. Усі гармонічні й мелодичні завдання, що поставали перед гуртом під час розбору музичного матеріалу, вирішував своїм інструментом Вадим Королюк, гітарист із різножанровим досвідом. Саме він за допомогою електрогітари відтворив у композиціях гру струнних, духових, клавішних і навіть ударних інструментів. Компетенція і пристрасть, що поселилася в нас під час роботи над золотим спадком української естради, зробили втілення складної ідеї можливим», — розповідає барабанник Андрій Литвинок.
«Пісні, які ми граємо, в оригінальних аранжуваннях рясніють багатим звучанням завдяки наявності духових і смичкових інструментів, фортепіано/клавішних. Для квартету — непросте завдання передати таку широку звукову палітру і занурити слухача у відповідну атмосферу. Та як би добре ми це не робили, квартет — не ансамбль із 10–12 музикантів, — каже гітарист Вадим Королюк. — Тож гурт МОВА виступить із запрошеними музикантами, додавши клавішні та саксофон. Це значно збагатить наше звучання й дозволить слухачеві на власні вуха почути красу українських пісень».
МОВА — назва-акронім, що склалася з комбінації імен засновників колективу: Мар’ян Карпінський — бас-гітара; Ольга Стеценко — вокал, гітара; Вадим Королюк — гітара; Андрій Литвинок — барабани.
Карло Мускат — саксофоніст і композитор із Мальти. Виступав у багатьох європейських містах: Парижі, Лондоні, Стамбулі, Мілані, Берліні та Роттердамі. Його шостий альбом Hymns отримав схвальні відгуки критиків і потрапив до списку найкращих альбомів 2023 року за версією журналу Downbeat. Карло Мускат також є учасником численних музичних проєктів. Зараз живе в Києві.
Євгеній Дубовик — композитор, піаніст, сесійний музикант. Пише музику для власного джазового квартету. Співпрацює з гуртами та проєктами «Циферблат», МОВА, Стас Корольов, МУР, «Обійми Дощу», VikaVishnya, «Дно» та іншими.