ЖИТТЯ ТРИВАЄ!
2367064761

Артем Чех. Презентація нового роману «Пісня відкритого шляху»

Продано
Продано
Показать еще Показать меньше

У Києві відбудеться перша презентація довгоочікуваного нового роману
«Пісня відкритого шляху» письменника та військовослужбовця ЗСУ Артема Чеха

У травні 2024 року у чернівецькому видавництві Meridian Czernowitz побачить світ новий історично-пригодницький роман «Пісня відкритого шляху» Артема Чеха – українського письменника, який від початку повномасштабної війни росії проти України повернувся до лав ЗСУ захищати Україну.

«Це той самий роман, який я почав писати ще у травні 21-го року, майже дописав, однак через повномасштабну війну відклав на півтора роки, – розповідає автор Артем Чех. – Це той самий, за яким стоїть кропітка робота з дослідження та вивчення теми. Іноді, аби зробити той чи інший абзац достовірним, я проводив по кілька днів у віртуальних бібліотеках. Передусім невичерпним джерелом документів, листів, мап, щоденників була Бібліотека Конгресу. Часом мені допомагали американські краєзнавці, історики та реконструктори, з якими я списувався, дивуючи їх тим, що якийсь чувак з України пише роман про їхню війну… Це той самий роман, яким я жив три роки, часом сумніваючись, чи зможу завершити, а, завершивши, був здивований, що десятки випадковостей дозволили мені таки дожити до цього дня».

«Пісня відкритого шляху» — роман про колишнього кріпака з українського села, який після служби на Кримській війні потрапляє в Америку і воює на боці Півночі у громадянській війні. Там він знаходить собі друга, колишнього раба Сема, з яким разом відправляється в подорож Америкою. Відкритий шлях головного героя — це й шлях геть від Москви, шлях крізь війну до свободи, шлях від росіянина в пролозі до українця в епілозі.

Вихід книжки прокоментувала також українська кінорежисера та авторка Ірина Цілик, чий фільм «Я і Фелікс» (заснований на попередньому романі Артема Чеха «Хто ти такий?») нещодавно вийшов в український прокат: «Я вже ділилася із вами, що прочитала цей рукопис на одному подиху. Це пригодницький роман, дія якого відбувається в часи Громадянської війни в США, але його головний герой Гнат - українець, якого занесло туди попутним вітром. Подорож Америкою перетворюється також на пошуки власної ідентичності, і чомусь, коли я дочитала цю книжку про геть чужу війну з далеких часів, мене накрило - чому я так гостро відчуваю, що все це не про них, а про нас?!».

Перша презентація нової книжки відбудеться у Києві, в день народженння письменника.

Видавництво Meridian Czernowitz вже запустило передпродаж роману, що триватиме до 23 травня – придбати книжку можна ексклюзивно зі знижкою в офіційній інтернет-книгарні видавництва. В книгарнях України книжка буде доступна з початку червня 2024 року.