
Вперше в Театрі на Троєщині вистава Театру Золоті Ворота «Люби мене не покинь»
на сцені – Заслужена артистка України Віталіна Біблів
тривалість: 60 хв
Віталіна Біблів, акторка: «Коли я вперше прочитала цей текст, я ревіла, як белуга. На жаль, кожна друга українська мама зараз не дочекається своїх синочків, своїх дочок. Ми домовлялись, що я не буду вмикатися, що я не буду пропускати це через себе. Але коли ти живеш в цьому постійно, коли це все поруч з тобою, неможливо не пропускати через себе.»
«Люби мене не покинь» — це документальний твір про мільйони українських жінок, які тепер обʼєднані спільним болем. Кожна має свою особисту історію, свою втрату, свій біль. Історію Каті з Києва знають лише квіти. І якби квіти могли говорити, вони розповіли б, що в березні 2022 року Катя змушена була залишити власний дім. Вдома залишився син Віталік, музикант, який, як і більшість, не розумівся на війні.
Але, як і більшість, він допомагає.
Він допомагає тваринам.
Він хоче піти добровольцем в армію.
Він вже декілька днів не виходить на звʼязок…
«Моя найбільша любов, мій син… Ми досі подумки розмовляємо, не припиняється наш діалог…»
«Це колаж реальних історій, які я почула в перший місяць повномасштабного вторгнення дорогою до Франції, а потім і у Франції. Це новини, які ми всі бачили. Це свідки, яким вдалося врятуватися. Це тотальний, колективний біль. Ми всі стали однією мамою, яка понад усе турбується про одну дитину, наче уособлюючи в ній майбутнє життя, яке або продовжуватиметься, або ні. І не завжди зрозуміло, від чого це залежить: від зусиль, обставин або долі. Описане вже відбулося, але ще не пережите, ще не усвідомлене, ще болить. І такий спосіб — публічно оголосити про біль — важливо для подальшого пошуку відповіді на питання: як з цим тепер жити. Із втратами, зі змінами і так — день за днем», — драматургиня Ольга Анненко.
«Більше 8 мільйонів українців зараз знаходяться за кордоном. У кожного, хто залишився і хто поїхав, є своя історія. Твій мозок, твоя душа, твоє серце — залишаються вдома, в Україні. І тобі важко таким чином розподілитися: фізично ти знаходишся в одному місці, а душевно, морально, головою, серцем, всім — в іншому. Думаю,що нам важливо чути і розуміти один одного. Не втрачати зв’язок. Це наша спільна праця, за нас це ніхто не зробить. Пам’ятати і поважати історію кожної. Історію кожного!» — Таня Губрій, режисерка.
У виставі використовуються відеофрагменти вибухів, звуки повітряної тривоги та документальні кадри, що можуть травмувати.
драматургиня Ольга Анненко
режисерка Таня Губрій
художниця-постановниця Ольга Троян
музичне оформлення Богдан Лисенко, Владислав Оніщенко
відео контент Юлія Остроушко
Пов'язані події
Київський академічний театр “Золоті ворота”
Київський академічний театр “Золоті ворота”
Київський академічний театр “Золоті ворота”
Київський академічний театр “Золоті ворота”